LogoLogoLogo

BREXIT VS. E-COMMERCE - NA JAKIE ZMIANY MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ SPRZEDAWCY?

Drodzy Sprzedawcy!


Jak powszechnie wiadomo, z dniem 31 stycznia 2020 roku, Zjednoczone Królestwo opuściło Unię Europejską. Wiąże się to ze zmianami w rozliczeniu podatku VAT, dlatego dzisiejszy post dedykujemy Sprzedawcom, którzy zarejestrowali swoją firmę w Wielkiej Brytanii. 
Zgodnie z założeniami Brexitu, z dniem 31 grudnia 2020 r. Wielka Brytania wyjdzie z unijnego systemu VAT. Oznacza to, że brytyjscy sprzedawcy będą sprzedawcami spoza UE. Rezydenci Wielkiej Brytanii będą musieli zarejestrować się w jednym z państw Unii Europejskiej, aby móc korzystać z nowego systemu OSS, o którym pisaliśmy wcześniej. 
Negocjacje między Wielką Brytanią a UE są w toku, min. omawiane są kwestie tj. określenie ewentualnych taryf. Wiadomo już jednak, że od 1 stycznia 2021 r. będzie istniała granica celna między Wielką Brytanią a Unią Europejską, co oznacza również zmiany w wysyłaniu i wycofywaniu towarów z magazynów Amazon.
Według zapowiedzi HMRC, zniesiona ma zostać również ulga dla przesyłek o niskiej wartości, która obecnie pozwala na bezcłowy przywóz do Wielkiej Brytanii towarów o wartości 15 funtów lub poniżej. 
Zachęcamy Was do bieżącego śledzenia zmian, bądźcie na bieżąco!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Napisz do nas: hello@gonito.pl
Zadzwoń: +48 577 14 14 13