LogoLogoLogo

UWAGA! ZMIANY W ROZLICZANIU VAT DLA BRANŻY E-COMMERCE

Drodzy Sprzedawcy, szykujcie się na zmiany!


Według najnowszych ustaleń Komisji Europejskiej, od stycznia 2021 roku, dla handlu internetowego zostanie wdrożony nowy system podatkowy. Ma on na celu ułatwienie przedsiębiorcom płynnego dostosowania się do zasad ujednoliconego rynku Unii Europejskiej. Co to właściwie oznacza i jakie niesie za sobą konsekwencje?

Musicie wiedzieć, że przepisy dotyczyć będą każdego przedsiębiorcy, który prowadzi sprzedaż online i przekroczy roczny obrót w wysokości 10.000 EUR. Apelujemy o szczególną atencję do sprzedawców obecnych na rynku niemieckim, gdzie dotychczasowy próg obrotu wynosił 100.000 EUR!
Z nowych przepisów wynika, że zarówno internetowi sprzedawcy jak i usługodawcy, będą musieli zarejestrować się w tzw. portalu VAT-OSS, będącego odpowiednikiem dzisiejszego MOSS. Jest to równoznaczne ze składaniem cokwartalnych deklaracji podatkowych, w których będzie trzeba wykazywać wartość sprzedaży w poszczególnych państwach Unii Europejskiej. Uwaga: podatek od takich transakcji będzie rozliczany według stawek VAT obowiązujących w krajach, z których pochodzą konsumenci.
Ci z Was, którzy sprzedają towary pozaunijne o niskiej wartości (do 150 EUR), będą również zobligowani do rejestracji w portalu VAT-OSS, jednakże różnica będzie znacząca - w odróżnieniu od innych firm będą zobowiązani do składania deklaracji co miesiąc, a nie co kwartał, niezależnie od tego, czy w danym miesiącu doszło do sprzedaży.
Zachęcamy Was do bieżącego śledzenia zmian, o których będziemy informować na naszym Facebookowym fanpage’u!
Wszystkim Sprzedawcom życzymy powodzenia!

 

Masz pytanie - zadaj je!
Napisz do nas: hello@gonito.pl
Zadzwoń: +48 577 14 14 13