LogoLogo

Rozliczanie VAT w Europie

Gonito we współpracy z kancelarią Profinanz oferuje kompleksowe usługi wsparcia w zakresie rozliczania podatku VAT dla firm prowadzących sprzedaż na platformie Amazon.

 

Kancelaria Profinanz istnieje od 1998 roku i powstała jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku w zakresie zwrotu zagranicznego podatku oraz wsparcia w celu wywiązywania się z zagranicznych obowiązków podatkowych.

 

Profinanz to sprawdzona firma z wieloletnim doświadczeniem w branży. Wysoki poziom fachowej kwalifikacji gwarantuje niezliczone korzyści dla klientów. Działa profesjonalnie i rzetelnie przy jednoczesnym zachowaniu pełnej dyskrecji. Zapewnia kompleksową obsługę małym i dużym firmom na terenie całego kraju, a także za granicą.

Fulfillment By Amazon + MCI + PAN-EU FBA

Sprzedaż za pośrednictwem programu Fulfillment By Amazon, MCI oraz PAN-EU FBA to znaczne ułatwienie w codziennej pracy na platformie, ale również obowiązek podatkowy.

 

Gonito we współpracy z kancelarią Profinanz oferuje kompleksową rejestrację do lokalnego VAT oraz jego comiesięczne rozliczanie, a także składanie deklaracji przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towaru i wewnątrzwspólnotowych przesunięciach towaru.

Limity sprzedaży wysyłkowej

Wysyłka z własnych magazynów powyżej limitów sprzedaży wysyłkowej wiąże się z obowiązkiem rejestracji do lokalnego VAT. Gonito we współpracy z kancelarią Profinanz oferuje rejestrację i rozliczanie w następujących krajach szczególnie istotnych z punktu widzenia sprzedaży na platformie Amazon: Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Austria, Czechy, Holandia.

 

Rejestracja i rozliczanie VAT w Hiszpanii zostaną wprowadzone do oferty do połowy 2020 roku.

 

Gonito we współpracy z kancelarią Profinanz oferuje rejestrację i rozliczanie również w następujących krajach: Irlandia, Dania, Szwecja, Finlandia, Belgia, Luksemburg.

Niemcy 100.000 euro
Wielka Brytania 70.000 GBP = 80.197 euro
Francja 35.000 euro
Włochy 35.000 euro
Hiszpania 35.000 euro
Austria 35.000 euro
Czechy 1.140.000 CZK = 44.873 euro
Holandia 100.000 euro

Sprzedaż z magazynu w UE + SFP

Sprzedaż z wykorzystaniem zewnętrznego magazynu położonego na terenie Unii Europejskiej daje możliwość szybszej dostawy towarów do klientów, a także wykorzystanie oferowanego przez Amazon modelu sprzedaży Seller Fulfilled Prime. To ułatwienie ograniczone jest jednak obowiązkiem podatkowym.

 

Gonito we współpracy z kancelarią Profinanz oferuje kompleksową rejestrację do lokalnego VAT oraz jego comiesięczne rozliczanie, a także składanie deklaracji przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towaru.

Dodatkowe usługi

Deklaracje Intrastat

Pomagamy w złożeniu deklaracji Intrastat dla firm będącymi podatnikami VAT, dokonującymi wymiany z innymi państwami Europy, które przekroczyły progi ustalone przez Główny Urząd Statystyczny.

Bescheinigung §22f

Uzyskujemy niezbędne zaświadczenia dla firmy sprzedających swoje towary przez Amazon w Niemczech – German Tax Certificate (USt 1 TI – Bescheinigung über die Erfassung als Steuerpflichtiger (Unternehmer) im Sinne von § 22f Abs. 1 Satz 2 UStG).

VerpackG

Pomagamy w rejestracji oraz złożeniu deklaracji w systemie LUCID – rejestrze podmiotów wprowadzających opakowania na terenie Niemiec. Rejestracja jest niezbędna w przypadku prowadzenia sprzedaży B2C w Niemczech.